O nas

Dziękuję serdecznie za odwiedzenie naszej strony.

Na początek kilka słów o sobie i mojej przygody z IT:

 • Przygodę z informatyką zacząłem 30 lat temu od prób odpalania gier w środowisku MS-DOS.
 • W wieku 10 lat stawiałem pierwsze kroki w „programowaniu” poprzez tworzenie baz danych w środowiskach Clarion i Delphi
 • Moja przygoda z Linuksem zaczęła się od gry komputerowej – w związku z tym, że z moimi znajomymi nie mieliśmy gdzie pograć w Counter Strike’a postanowiłem wykupić serwer dedykowany i postawić serwer tej gry. Przez to, że nasz serwer stał się bardzo popularny postawiłem forum na PHPBB2 i w końcu zaszła konieczność zabezpieczenia serwera przed atakami i monitoringiem. Zdziwilibyście się ile dziennie prób ataków może mieć niezabezpieczony serwer – a to było ładne 10 lat temu.
 • Na studiach zacząłem przygodę z Symfonią – postanowiłem skupić się wyłącznie na tym, jako, że wdrażanie systemów ERP wymaga dosyć szerokiej wiedzy, a w związku z tym, że zajmowałem się głównie programami Kadrowo Płacowymi musiałem poznać przepisy tak, żeby w razie kontroli z którejkolwiek instytucji państwowej móc obronić mechanizmy zastosowane w programie (kilka razy się to przydało;))
 • W 2013 roku postanowiłem zacząć pracować na własny rachunek – sporo wizyt i rozmów z klientami pozwoliło mi dojść do wniosku, ze jest spore zapotrzebowanie na usługi związane z samą obsługą informatyczną – teraz każdy myśli, że zna się na komputerach, ale niestety jakość obsługi przez większość tych firm pozostawia wiele do życzenia.
 • W 2014 roku odbyłem cykl szkoleń dotyczących wirtualizacji i administracji systemami z rodziny Windows Server – były to szkolenia trwające 3 miesiąc – prowadzili je ludzie będący MVP Microsoftu, a proszę mi wierzyć, że takich ludzi w Polsce nie ma wiele;)
 • W 2017 roku w związku z licznymi atakami Ransomware zacząłem szukać jakichś zabezpieczeń dla firm – niestety wszystkie istniejące na rynku rozwiązania kosztują ogromne pieniądze, więc dla swoich klientów zacząłem dostarczać 3 usługi z zakresu bezpieczeństwa IT:
  • Oprogramowanie G-Data posiadające narzędzia do ochrony przed tego typu atakami – co mimo wszystko może okazać się niewystarczające, ludzie tworzący tego typu szkodliwe oprogramowanie dysponują ogromnymi środkami – wystarczy wspomnieć o tym, że przy pojedynczych komputerach okupy za odszyfrowanie danych potrafią być wyceniane na kilkadziesiąt tysięcy złotych. W związku z powyższym postanowiłem dostarczyć jeszcze dwie usługi:
  • Automatyczny backup danych w lokalizacji zdalnej – kopia zapasowa tworzy się na bieżąco bez udziału użytkownika na bezpieczne serwery znajdujące się na terenie UE (co prawda RODO nie zakazuje wprost przechowywania danych poza terytorium UE, ale w trosce o bezpieczeństwo psychiczne moich klientów postanowiłem wykorzystać centrum danych znajdujące się na terenie Unii Europejskiej)
  • VPN – dostęp do firmy poprzez bezpieczny szyfrowany tunel. Wystawianie jakichkolwiek usług na świat to w dzisiejszych dniach proszenie się o problemy
 • Zmiany prawne w ostatnim czasie
  • Wprowadzenie obowiązku przesyłania jednolitych plików kontrolnych (JPK) – osobiście uważam, że to jedna z niewielu dobrych rzeczy, które wprowadził obecny rząd. Z pewnością uszczelniło to system podatkowy. Niestety spowodowało to konieczność dostosowania się do zmian przez sporo liczbę firm, w tym mikroprzedsiębiorstw, które do tej pory wystawiały faktury w Excelu.
   • konieczność weryfikacji NIP kontrahenta i sprawdzenie, czy firma nie jest wykreślona z rejestru VAT
   • konieczność posiadania programu, który JPK wygeneruje.
  • E-Sprawozdania – o ile JPK przebiegło w miarę sprawnie, to już wysyłka e-sprawozdań to była droga przez mękę. Brakowało tak oczywistych rzeczy jak informacja o tym, gdzie dokładnie umieścić gotowy plik z e-sprawozdaniem
  • Z powyższych powodów zacząłem oferować programy do sprawdzania i wysyłki tych plików, a także oprogramowanie dedykowane dla biur rachunkowych, umożliwiające przesyłanie dokumentów pomiędzy programami różnych producentów

Dzięki powyższym doświadczeniom uważam, że jesteśmy w stanie oferować kompleksową obsługę IT na najwyższym możliwym poziomie. Oczywiście nie działam sam, we współpracy z firmami zewnętrznymi jesteśmy w stanie przygotować np. dowolny raport do systemu Symfonia, zaproponować markowy sprzęt w dobrej cenie czy nawet zaprojektować i zrealizować sieć komputerową w nowo-powstającym budynku.

Zapraszam do współpracy.

Adam Nawrocki

właściciel

Share via
Copy link
Powered by Social Snap